Jaunumi

Ekspedīcija Mana jūra šogad notiks jau septīto gadu

Publicēts: 27.06.2018

Svētdien, 1. jūlijā plkst. 9.00 no Lietuvas un Latvijas robežas, Nidas, jau septīto gadu ceļā dosies kampaņas Mana jūra zaļā ekspedīcija. Kā jau katru gadu ekspedīcijas dalībnieki kājām noies vairāk nekā 500 km, pa ceļam tiekoties ar vietējiem aktīvistiem, īstenojot jūru piesārņojošo atkrituma monitoringus, piedaloties zaļajās nodarbībās un klausoties brīvdabas koncertus. Šogad ekspedīcijas laikā notiks vēl kas nebijis – gatavošanās Piekrastes Tīrradei, iniciatīvai, kas notiks visu septembri un kuras laikā kopīgiem spēkiem Latvijas valsts simtgadei mēs uzdāvināsim tīru piekrasti.

Lasīt tālāk

Kampaņai “Mana jūra” piešķirta Baltijas jūras fonda 2018.gada galvenā balva

Publicēts: 12.04.2018

Par ieguldījumu Baltijas jūras vides aizsardzībā un jūras piesārņojošo atkritumu problemātikas aktualizācijā, Vides izglītības fonda kampaņai Mana jūra ir piešķirta starptautiskā Baltijas jūras fonda (Baltic Sea Fund) ikgadējā balva un 20000 eiro. Šī ir pirmā reize kopš vairāk nekā 20 gadiem, kad balva tiek piešķirta Latvijas pārstāvim vai organizācijai.

Lasīt tālāk

2017

"Mana jūra" saņem "Energy Globe Foundation" apbalvojumu

Publicēts: 13.09.2017

Šogad “Energy Globe Foundation” balvai tika pieteikti vairāk nekā 2000 pretendenti no 178 valstīm, tos visus izvērtēja “Energy Globe Foundation” ekspertu komisija un izvēlējās nacionālo valstu uzvarētājus. Kā labākā Latvijas iniciatīva, kas piedāvā ilgtspējīgus risinājumus, pievērš sabiedrības uzmanību un rada augsni paradumu maiņai, tika atzīta kampaņa “Mana jūra”.

Lasīt tālāk

“Mana jūra” paziņo šīs sezonas tīrāko un netīrāko pludmaļu TOP 5

Publicēts: 11.09.2017

Noslēdzot šī gada pludmales sezonu, kampaņa “Mana jūra” publisko tīrāko un netīrāko Latvijas pludmaļu TOP 5 – gan šī gada, gan pēdējo sešu gadu griezumā. Jau ziņots, ka kampaņa “Mana jūra” jau sešus gadus iestājas par tīru Latvijas piekrasti, vēršot sabiedrības uzmanību uz jūras piesārņojošo atkritumu ekoloģiskajām un ekonomiskajām ietekmēm.

Lasīt tālāk

Foto no 2017.gada ekspedīcijas

Publicēts: 11.08.2017
Lasīt tālāk

Ceļu uzsāk kampaņas “Mana jūra” zaļā ekspedīcija

Publicēts: 11.07.2017

Šodien no Nidas jau sesto gadu ceļā dodas kampaņas “Mana jūra” zaļā ekspedīcija. Kā jau ierasts, ekspedīcijas dalībnieki mēros 500 km garo ceļu gar Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrasti. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šoreiz ekspedīcijas mērķis ir vērsts uz padziļinātu jūru piesārņojošo atkritumu problēmas izpēti, tādēļ ceļā dosies mazāka ekspedīcijas grupa kā parasti - iepriekšējo gadu kampaņas izturīgākie un entuziastiskākie atbalstītāji un brīvprātīgie. Kampaņu “Mana jūra” kopš 2012. gada īsteno Vides izglītības fonds.

Lasīt tālāk

Ekspedīcija "Mana jūra 2017"

Publicēts: 16.06.2017

Arī šogad kampaņas “Mana jūra” ekspedīcija 10. jūlijā dosies ceļā no Nidas uz Ainažiem. Atšķirībā no iepriekšējiem pieciem gadiem, šoreiz ekspedīcijā dosies salīdzinoši neliela grupa, jo šī gada darāmo darbu apjoms ir tik liels, ka talkā esam aicinājuši pašus izturīgākos kampaņas ekspedīcijas un aktivitāšu veterānus...

Lasīt tālāk

Pasaules vides dienā Vides izglītības fonda kampaņa “Mana jūra” saņem prestižo “Energy Globe” nacionālo balvu.

Publicēts: 05.06.2017

Kā vēsta balvas pasniedzēji, šogad balvai tika pieteikti vairāk nekā 2000 pretendenti no 178 valstīm, tos visus izvērtēja “Energy Globe” ekspertu komisija un izvēlējās nacionālo valstu uzvarētājus. Kā labākā Latvijas iniciatīva, kas piedāvā ilgtspējīgus risinājumus, pievērš sabiedrības uzmanību un rada augsni paradumu maiņai, ir atzīta kampaņa “Mana jūra”...

Lasīt tālāk

2016

Piedalies fotokonkursā ar jēgu!

Publicēts: 08.09.2016

Fotokonkursa bilžu iesniegšanas termiņš pagarināts līdz 25. septembrim!

Palīdzi apzināt Baltijas jūras dažādību un palielināt informētību par piekrastes dabu un tās problēmām!

Lasīt tālāk

“Mana jūra”: pēdējo piecu gadu laikā pludmaļu tīrība būtiski nav uzlabojusies

Publicēts: 25.08.2016

Kampaņas  “Mana jūra” organizatori ir apkopojuši ekspedīcijas laikā iegūtos jaunākos datus par pludmaļu tīrību 2016. gadā, kā arī par laika periodu no 2012. līdz 2016. gadam. Šogad netīrākā ir Daugavgrīvas pludmale, tīrākā – Abragciema pludmale. Vidēji Latvijas piekrastē atrodamas 203 atkritumu vienības katros 100 pludmales metros, kas ir otrs augstākais rādītājs kopš pirms pieciem gadiem tika uzsākti jūras piesārņojošo atkritumu izvērtējumi visā Latvijas jūras piekrastē.

Lasīt tālāk

Projektu īsteno

Kampaņu Mana jūra īsteno Vides izglītības fonds.
Lapu iela 17, 2. stāvs, Rīga,
tel. +371 67225112, fonds@zemesdraugi.lv


Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ftp/manajura/public_html/system/scripts/inc_output_HTML_end.php:226) in /home/ftp/manajura/public_html/system/includes/inc_sys_diferent.php on line 256