Mana jūra skan pirmais koncerts jau sestdien Liepājā

Publicēts: 04.07.2014

Rīt, 5. jūlijā pl.19:00 notiks pirmais Baltijas jūras un piekrastes aizsardzības kampaņas/ekspedīcijas Mana jūra 2014 publiskais pasākums – koncerts Mana jūra skan Liepājas Tējas istabā Fr. Brīvzemnieka ielā 28. Pasākums ir bezmaksas un tā laikā notiks muzikālās apvienības Kaktiņš un Stūrītis koncerts, kā arī radošās darbnīcas.

Mana jūra
koncerts Tējas istabā ir kļuvis par tradīciju, pateicoties atmosfēriskajai noskaņai. Šoreiz Liepājas pasākumā darināsim Mana jūra 2014 jaunās aktivitātes Mazā talka komplektus - cimdiņus un maisiņus, kā arī apdrukāsim kreklus. Sadarbībā ar biedrību Radi Vidi Pats veidosim mūzikas instrumentus, kombinējot latvāni ar atradumiem no piekrastes. Noskaņu atmosfērā varēs baudīt muzikāli iedvesmotu jūras stāstu Kaktiņš un Stūrītis izpildījumā.

Mana jūra 2014
dalībnieki šodien mēro ceļu no Jūrmalciema līdz Bernātiem. Līdz Liepājai būs pieveikts 47 km garš posms no kopumā 500 km garās Latvijas jūras piekrastes. Ekspedīcija sākās 2. jūlijā uz Lietuvas/Latvijas robežas Nidā. Ik dienu dalībnieki, kuru skaits šobrīd ir ap 10, veic piekrastes atkritumu uzskaiti jeb monitoringu, kā Mazo talku, atbrīvojot piekrasti no atkritumiem. Pievienoties ekspedīcijai kaut uz vienu dienu var ikviens, piesakoties www.manajura.lv.

Pirmajos divos Mana jūra monitoringu laukumos atrastas 100 atkritumu vienības (Latvijas robeža) un 318 vienības (Papes bāka). 74 % no atkritumiem – plastmasa. 10 % no atkritumiem – plastmasas maisiņi, kas vidē „izdzīvo” pat 100 gadus. Īstenotas arī Mazās talkas Nidā, Papē un Jūrmalciemā, atstājot aiz sevis sakoptāku piekrasti. Notikušas tikšanās ar vides ekspertiem un sabiedriskajiem darbiniekiem no Latvijas un Lietuvas. Tāpat dokumentēta situācija piekļuvei pie jūras un pēc noteiktiem kvalitātes kritērijiem izvērtētas jau 16 piekļuves un atpūtas vietas, kā arī video failā piefiksēts pirmais kāpu izbraukātājs.

Nākamajā nedēļā Mana jūra ekspedīcija virzīsies no Liepājas līdz Ovišiem, kur svētdien, 13. jūlijā, Ovīšu bākā notiks arfistes Elizabetas Lāces koncerts Cilvēks pasaules malā.

Mana jūra 2014
atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds, Sabiedrības integrācijas fonds, Ventspils, Liepāja.

Mana jūra 2014
radošie atbalstītāji: kartons.lv, mākslas veikals Zīmulis un Ota, veikalu ķēde TOP, kā arī Mana jūra sirsnīgie draugi jau otro gadu - labdarības veikals Otrā Elpa.

Mana jūra 2014 virtuālajos viļņos www.manajura.lv; https://www.facebook.com/tirajuravieno; https://twitter.com/Videsfonds; www.videsfonds.lv

Info sagatavoja Ance Krieviņa, Mana jūra 2014 komunikācija, ance.krievina@zemesdraugi.lv, t. 26665820


Projektu īsteno

Kampaņu Mana jūra īsteno Vides izglītības fonds.
Lapu iela 17, 2. stāvs, Rīga,
tel. +371 67225112, fonds@zemesdraugi.lv