Un divi basu pēdu pāri satikās

Publicēts: 30.07.2014
Skaistākais šīs vasaras notikums nepārprotami ir piedalīšanās akcijā Mana jūra, kurā astoņu dienu laikā tika piedzīvotas neaprakstāmas sajūtas baudot sauli, vēju un jūru. 

Mēs ar māsīcu nebijām tikušās vairākus gadus un tāpēc gājām kopā, atstājot liedagā divus pārus basu pēdu nospiedumus, ļaujot jūras vējiem tos aizpūst kopā ar ikdienas problēmām. Bieži mēs gājām klusēdamas, jo iešana gar jūru, manuprāt, ir kā meditācija. Ir jāatrod savs ritms un, ejot kopā ar kādu, būtu svarīgi, lai abiem šie iešanas ritmi sakrīt. Taču mums bija arī daudz ko pārrunāt, daloties iespaidos par redzēto.

 
Mēs cītīgi piedalījāmies Mazajās talkās un vācām krastmalā atstātos vai jūras izskalotos atkritumus, gūstot gandarījumu, ka kopā ar domubiedriem darām labu darbu.
 
Kā mazi bērni priecājāmies par jūras noslīpētajiem akmeņiem un baltajiem gliemežvākiem, un metāmies atvēsināties ledainajā jūras ūdenī. Lasījām meža zemenes un iztraucējām no snaudas garausi zaķi.
 
Drebošām sirdīm un kājām pa iekaramo tiltu šķērsojām Irbes upi un apņēmības pilnas devāmies nakts pārgājienā, kur mūsu soļiem līdzi sekoja mēness, milzīgs kā oranžs mandarīns. Tumšajā jūrā tālumā aizpeld kuģis, un bāka raida ritmiskus gaismas signālus. Apkārt melna nakts, un kāpās jāņtārpiņi kā mazi mirdzoši smaragdi. Neaprakstāmas sajūtas. Soļojot tumšajā naktī, prātā nāk rindas no Ronalda Brieža dzejoļa:
 
,,Naktīs
Aizmigusī jūra
Vieglītēm elpo.
Vējš šķirsta
Krastā izskalotos gliemežvākus.
No viena izbirst smiltis,
No otra pērles, 
No trešā – dzintars ... ”
 
Ja vēl nekad neesi gājis gar jūru, noteikti pamēģini! Un noteikti izvēlies izbaudīt saulrietu jūrā!
 
Sarakstījušas Guna Narkeviča un Velga Sijāte
Ekspedīcijas Mana jūra 2014 dalībnieces posmā Ventspils – Kolka
Fotogrāfijā notverts mirklis Kolkā

Projektu īsteno

Kampaņu Mana jūra īsteno Vides izglītības fonds.
Lapu iela 17, 2. stāvs, Rīga,
tel. +371 67225112, fonds@zemesdraugi.lv