Dienasgrāmata

Iekšējā plejliste

Publicēts: 05.08.2014

Mēs esam izgājuši cauri zemu priežu mežiņam kaut kur pie Carnikavas, kaut kur pie Gaujas ietekas jūrā. Aizdomīgs klusums spiež ausis – nedzied neviens putns, netālu esošajās mājās nerej neviens suns, un arī mēs ejam klusējot. 

Lasīt tālāk

Annas piekrastes pieraksti. Beigas, bet ne gluži

Publicēts: 30.07.2014

10 dienas. 150 kilometri. Esmu mājās. Divas lietas vienlaikus. Beigas un tajā pašā laikā ne beigas. Es it kā atvados, bet tikai uz kādu mirkli, ne uz visiem laikiem. Ar piesistu kāju pie zemes vai dūri galdā  es pārliecinoši varu apgalvot, ka to izdarīju. Ar visiem „Kā būs? Ja nu nepatiks? Cerams, ka noiešu.” Un tā tālāk. Es iekāpu autobusā uz Liepāju un aizbraucu savā, mazā ceļojumā pa jūras piekrasti. Izmēģināju kaut ko jaunu un kāpēc gan ne?  Kā daudzi saka – dzīve ir īsa, lai sēdētu rokas klēpī salicis.

Lasīt tālāk

Un divi basu pēdu pāri satikās

Publicēts: 30.07.2014

Skaistākais šīs vasaras notikums nepārprotami ir piedalīšanās akcijā Mana jūra, kurā astoņu dienu laikā tika piedzīvotas neaprakstāmas sajūtas baudot sauli, vēju un jūru. Mēs ar māsīcu nebijām tikušās vairākus gadus un tāpēc gājām kopā, atstājot liedagā divus pārus basu pēdu nospiedumus, ļaujot jūras vējiem tos aizpūst kopā ar ikdienas problēmām. Bieži mēs gājām klusēdamas, jo iešana gar jūru, manuprāt, ir kā meditācija. Ir jāatrod savs ritms un, ejot kopā ar kādu, būtu svarīgi, lai abiem šie iešanas ritmi sakrīt. Taču mums bija arī daudz ko pārrunāt, daloties iespaidos par redzēto.

Lasīt tālāk

Vai jūru var izzināt?

Publicēts: 28.07.2014

Apmulsu, kad man pajautāja, kas ir Mana jūra. Par savu var saukt tikai to, ko pazīst. Bet vai jūru var izzināt? Tā mainās - to maina vējš un lietus, saule un krusa, kailsals un sniegs, gaisma un tumsa...

Lasīt tālāk

Nelabi labais

Publicēts: 24.07.2014

Vispār dīvaini. Mazais nelabums, kas aizgājušajā gadā (Mana jūra 2013) man piemetās pēc nez kuro dienu ietajiem 25 kilometriem un aši vien pārgāja, šovasar ir uzmeties tagad, kad esmu mājās, sēžu dīvānā un vēl man tikai teļļuka pulti padodiet (es ironizēju, protams, jo tēvē kastes manās mājās nemaz nav). Tā kā dīdu Mana jūra 2014 komunikācijas lietas pie datora un telefona, šogad Mana jūrā līdz šim esmu bijusi tikai 10 dienas, bet… Ir daudz „bet”. Tik daudz domājamā un vēl vairāk darāmā. Pašai ar sevi un saviem paradumiem. Bet.

Lasīt tālāk

Par kaujas un atkāpšanās plāniem

Publicēts: 23.07.2014

Vai es drīkstu aiziet uz mazu brītiņu...
Man atļāva, un es pārnācu tikai vakarā.
Es nekrāpos, es negribēju melot, es aizmirsu sevi, jo tas, ko es satiku, bija stiprāks par mani.
Jūra bija stiprāka. Kāpas bija stiprākas...
Šī brīvības sajūta, pirmatnējā un plikvēderainā!

Lasīt tālāk

Annas piekrastes pieraksti. Užava - Mazirbe

Publicēts: 21.07.2014

Aj, te ir tik labi. Varētu šo rakstīt kā beigas, bet nē, es vēl negribu atvadīties. Un nevar jau būt sākums un beigas. Tur nav tukšums. Tur ir vidus. Es pat nezinu, ar ko lai sāk. Vai to visu var izstāstīt un kur nu vēl vairāk – uzrakstīt? Tomēr es mēģināšu.

Lasīt tālāk

Tur ir pavisam cits, pavisam laimīgs cilvēks

Publicēts: 18.07.2014

Mana jūra, neapšaubāmi, ir lielisks, vērtīgs pasākums. Un es varētu uzrakstīt daudz žurnālistiski pareizu patiesību, kādēļ vērts te būt. Tomēr, atklāti sakot, tas ir ļoti personiski... Iespējams, tieši tāpēc bija vajadzīgs gana ilgs laiks, lai saņemtos un pastāstītu.

Lasīt tālāk

Romāna varonis

Publicēts: 17.07.2014

Šogad jūra ir cita. Šogad Mana jūra ir cita. Uz to mirdzošu un ziņkāro acu fona, kas šogad pirmo reizi bija Mana jūras komandā, teikšu godīgi, jutos drusku kā lūzere. Es savu ņurku Manas jūras dzīlēs biju iemetusi jau pagājušajā gadā, kad godprātīgi gar jūras krastu nosoļoju vairāk nekā 20 dienas.

Lasīt tālāk

Annas piekrastes pieraksti. Liepāja – Užava

Publicēts: 15.07.2014

“Esmu beigta,” tie bija mani pirmie vārdi, šodien ienākot nometnē. Ir Mana jūra 2014 trešā diena, kurā es esmu gājusi un piedalījusies. Roku pirksti nav ne sastiepti, ne apsviluši, tāpēc varu dalīties ar jums, kā man līdz šim ir gājis.

Lasīt tālāk

Projektu īsteno

Kampaņu Mana jūra īsteno Vides izglītības fonds.
Lapu iela 17, 2. stāvs, Rīga,
tel. +371 67225112, fonds@zemesdraugi.lv