Satikšanās piedzīvojums

Publicēts: 08.07.2014

Kad 2011. gada ziemā Kapteiņu ostā, Salacgrīvā, kopā ar kolēģiem no Vides izglītības fonda plānojām pašu pirmo Mana jūra notikumu, man ne prātā nenāca, ka trīs gadu laikā šī kampaņa piesaistīs tik daudzus interesantus un brīnišķīgus cilvēkus un izaugs par to, kas tā ir tagad.

“Iet man patīk un nostaigāt 500 kilometrus es varēšu”, tā es domāju pirms trim gadiem, kad apņēmos noiet visu piekrasti, kā arī piedalīties organizatoriskajos un kampaņas publicitātes veidošanas darbos. Tas nebūt nebija viegli, tomēr es priecājos par gūto pieredzi vēl jo vairāk tamdēļ, ka tā noderējusi turpmākajām Mana jūra organizatoru komandām un arī dalībniekiem.

Šogad saulē piemiegtām acīm, vēja sapūstu seju vēroju pirmos kilometrus no malas, beidzot - kā viens no dalībniekiem, kas sniedza pavisam citādu vērtējumu par ekspedīciju. Mani nebeidza sajūsmināt un iepriecināt sastaptie cilvēki, kas uz īsu mirkli pēkšņi parādījušies manā dzīvē, katrs ar savu stāstu un savu motivāciju, kāpēc izvēlējušies Manu jūru. Iedvesma ir virsaksts mana jūlija pirmajām dienām un iedvesma ir Manas 2014. gada jūras moto.

Būtiski šķiet dzīvē darīt to, kas patīk un to, kam tici, atrasties tur, kur jūties ērti un labi. Tomēr tikpat svarīgi ir sajust, ka padarītajam ir nozīme un visbiežāk ir vēlme redzēt arī procesā gūto rezultātu. Jau kopš pirmās kampaņas dienas 2012. gadā zināju, ka veicam nozīmīgu darbu tomēr vienmēr gribējies sajust tam apstiprinājumu vēl un vēl. Šogad laikam esmu guvusi tādu kā mieru un apziņu, ka manis un citu domubiedru padarītajam patiešām ir nozīme. Jo ikviens šī gada Mana jūra cilvēks, šķiet, mājās pārvedīs sev jaunu trofeju - kādam tā būs pieredze ar pirmās telts uzcelšanu un nakšņošanu tajā, citam tā būs jauna draudzība, vēl kādam - veģetāro ēdienu receptes, miera sajūta pēc koncertiem vai apņemšanās, ka pārgājieni dabā tagad būs dzīves sastāvdaļa. Un es nešaubos, ka lielākā daļa no dalībniekiem tagad pavisam citādi raudzīsies uz katru savā ceļā sastapto atkritumu, jo par tiem Mana jūra stāstīs vēl ilgi.

“Iziet ārā, lai satiktu cilvēkus”, tā es domāju tagad, sēžot Rīgā, Vides izglītības fonda birojā, un jau trauksmaini gaidot svētdienu, kad atkal atgriezīšos piekrastē, visupirms - Ovīšu bākā un tad jau tālāk, nezināmajā, lai atkal satiktos ar jauniem iedvesmas radītājiem un, cerams, iedvesmotu arī citus.

Sarakstījusi Ilze Grunska
Vides izglītības fonds


Projektu īsteno

Kampaņu Mana jūra īsteno Vides izglītības fonds.
Lapu iela 17, 2. stāvs, Rīga,
tel. +371 67225112, fonds@zemesdraugi.lv