Ceturtdiena – Vides diena pie jūras – ir klāt!

Publicēts: 05.06.2014

Šodien, 5. jūnijā, ANO Vides aizsardzības dienā, no plkst. 12:00 līdz plkst. 14:00, no Rīgas ērti sasniedzamajā Vakarbuļļu Zilā karoga pludmalē notiks lielākās Baltijas jūrai veltītās kampaņas/ekspedīcijas Mana jūra 2014 brīvdabas prezentācija. Dažādas aktivitātes rosinās izpratni par piekrastes piesārņojuma cēloņiem un veicinās reālu sabiedrības iesaistīšanos vides sakopšanā ikdienā.

Ar uzsaukumu Iemaini pusdienu pauzi pilsētā pret pusdienu pauzi pie jūras Vides izglītības fonds un kampaņa Mana jūra 2014 aicina ikvienu, īpaši pilsētniekus un ģimenes, uz dabai draudzīgām aktivitātēm Vakarbuļļu pludmalē. Lieli un mazi varēs smērēt un baudīt gardas sviestmaizes, kā arī zaļi izvingrināties pirmajā Mazajā talkā, sakopjot un izzinot Rīgas piekrasti. Mazā talka – jaunā Mana jūra 2014 iniciatīva – ir radīta, lai rosinātu un iedvesmotu cilvēkus mazām, bet nozīmīgām uzvarām pār atkritumiem.

Bez tam Vides dienā pie jūras varēs arī uzzināt, kā fiziski un praktiski sagatavoties jūras pārgājienam. Sadarbībā ar labdarības veikaliem Otrā elpa ikviens varēs piedalīties Mana jūra krekliņu apdrukāšanas darbnīcā. Tiks publiskots arī Mana jūra 2014 maršruta un pasākumu grafiks, kā arī sāksies pieteikšanās šīs vasaras ekspedīcijai.

Vides dienas pie jūras programmā:
12:00 Iepazīšanās ar Mana jūra 2014 komandu, īss izklāsts par kampaņu šogad / kampaņas koordinatore Zane Ruģēna-Bojāre, mediju draugs Ance Krieviņa, pasākumu organizatore Ilze Grēvele, ekspedīcijas vadītājs Uldis Mors. 12:15 Mazās talkas stāsts, jūras piesārņojošo atkritumu monitoringu jaunumi un hīti / Jānis Ulme, Vides izglītības fonda vadītājs. 12:25  - 12:50 Mazā talka un jūras piesārņojošo atkritumu monitorings kā kopīga aktivitāte. 12:50 Pusdienas, iespēja apdrukāt krekliņu sadarbībā ar labdarības veikalu Otrā elpa. Muzikālas noskaņas radīs Jānis Līde.

Ekspedīcija Mana jūra jau trešo gadu ar saukli Tīra jūra vieno šovasar notiks no 1. jūlija līdz 1. augustam. Maršruts: Nida – Ainaži. Pieteikties ekspedīcijai kaut vai uz vienu dienu, sākot no 5. jūnija, var Mana jūra oficiālajā mājas lapā www.manajura.lv.

No Rīgas uz Vakarbuļļiem var nokļūt, braucot ar 36. maršruta autobusu.


Projektu īsteno

Kampaņu Mana jūra īsteno Vides izglītības fonds.
Lapu iela 17, 2. stāvs, Rīga,
tel. +371 67225112, fonds@zemesdraugi.lv