Jaunumi

Laiks atmiņu stāstiem

Publicēts: 18.06.2021

 

Šovasar kampaņa Mana jūra notiks jau desmito reizi. Plānojam to atzīmēt ar svinībām Ovišos, uz kurām noteikti esi mīļi gaidīts (plašāka informācija sekos). Par godu šim notikumam, vēlamies apkopot ekspedīcijas dalībnieku atmiņu stāstus. 

Lasīt tālāk

Kampaņas Mana jūra ekspedīcija šovasar dosies ceļā jau 10. gadu!

Publicēts: 09.06.2021

 

Pēc nepilna mēneša, 6. jūlijā, jau desmito reizi ceļā dosies kampaņas Mana jūra zaļā ekspedīcija. Lai gan COVID-19 situācija ir ieviesusi savas korekcijas, arī šogad, atbilstoši noteiktajiem ierobežojumiem, ekspedīcija aicina sev līdzi ikvienu, kurš ir ieinteresēts izzināt un iepazīt Baltijas jūras un Latvijas piekrastes vides izaicinājumus, kā arī sniegt palīdzīgu roku to risināšanā. Kampaņa arī savā desmitgadē joprojām saglabā savus pamata mērķus un uzdevumus – apvienot Latvijas sabiedrību kopīgiem centieniem aizsargāt mūsu piekrasti un Baltijas jūru, kā arī aktualizēt tīras jūras un piekrastes nozīmi Latvijas un pasaules kontekstā.


Lasīt tālāk

2020

Kampaņas Mana Jūra 2020. gada rezultātu izziņošana

Publicēts: 17.08.2020

Vides izglītības fonds un kampaņa “Mana jūra” aicina uz preses konferenci šā gada 21. augustā, pulksten 14:00, Lapu ielā 17, 2. stāvā, kuras laikā tiks publiskoti apkopotie šīs vasaras jūras piesārņojošo atkritumu monitoringu dati un tiks diskutēts par aktuālajām tendencēm, problēmām un to risinājumiem saistībā ar atkritumu piesārņojumu jūrā un piekrastē.


Lasīt tālāk

Kampaņa Mana jūra notiks jau devīto gadu

Publicēts: 07.07.2020

Vasaras kampaņa, kuras laikā notiks ikgadējie jūras piesārņojošo atkritumu monitoringi, uzsāksies jau 15. jūlijā un norisināsies līdz 14. augustam. Arī šogad aicināti piedalīties cilvēki, kas nebaidās iepazīt Latvijas piejūras skarbumu un skaistumu, atklāt atkritumu problēmas piekrastē un pavadīt savu brīvo laiku, katru dienu mērojot vairāku kilometru gājienu.


Lasīt tālāk

2018

Kampaņai “Mana jūra” piešķirta Baltijas jūras fonda 2018.gada galvenā balva

Publicēts: 12.04.2018

Par ieguldījumu Baltijas jūras vides aizsardzībā un jūras piesārņojošo atkritumu problemātikas aktualizācijā, Vides izglītības fonda kampaņai Mana jūra ir piešķirta starptautiskā Baltijas jūras fonda (Baltic Sea Fund) ikgadējā balva un 20000 eiro. Šī ir pirmā reize kopš vairāk nekā 20 gadiem, kad balva tiek piešķirta Latvijas pārstāvim vai organizācijai.

Lasīt tālāk

2017

"Mana jūra" saņem "Energy Globe Foundation" apbalvojumu

Publicēts: 13.09.2017

Šogad “Energy Globe Foundation” balvai tika pieteikti vairāk nekā 2000 pretendenti no 178 valstīm, tos visus izvērtēja “Energy Globe Foundation” ekspertu komisija un izvēlējās nacionālo valstu uzvarētājus. Kā labākā Latvijas iniciatīva, kas piedāvā ilgtspējīgus risinājumus, pievērš sabiedrības uzmanību un rada augsni paradumu maiņai, tika atzīta kampaņa “Mana jūra”.

Lasīt tālāk

“Mana jūra” paziņo šīs sezonas tīrāko un netīrāko pludmaļu TOP 5

Publicēts: 11.09.2017

Noslēdzot šī gada pludmales sezonu, kampaņa “Mana jūra” publisko tīrāko un netīrāko Latvijas pludmaļu TOP 5 – gan šī gada, gan pēdējo sešu gadu griezumā. Jau ziņots, ka kampaņa “Mana jūra” jau sešus gadus iestājas par tīru Latvijas piekrasti, vēršot sabiedrības uzmanību uz jūras piesārņojošo atkritumu ekoloģiskajām un ekonomiskajām ietekmēm.

Lasīt tālāk

Foto no 2017.gada ekspedīcijas

Publicēts: 11.08.2017
Lasīt tālāk

Ceļu uzsāk kampaņas “Mana jūra” zaļā ekspedīcija

Publicēts: 11.07.2017

Šodien no Nidas jau sesto gadu ceļā dodas kampaņas “Mana jūra” zaļā ekspedīcija. Kā jau ierasts, ekspedīcijas dalībnieki mēros 500 km garo ceļu gar Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrasti. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šoreiz ekspedīcijas mērķis ir vērsts uz padziļinātu jūru piesārņojošo atkritumu problēmas izpēti, tādēļ ceļā dosies mazāka ekspedīcijas grupa kā parasti - iepriekšējo gadu kampaņas izturīgākie un entuziastiskākie atbalstītāji un brīvprātīgie. Kampaņu “Mana jūra” kopš 2012. gada īsteno Vides izglītības fonds.

Lasīt tālāk

Ekspedīcija "Mana jūra 2017"

Publicēts: 16.06.2017

Arī šogad kampaņas “Mana jūra” ekspedīcija 10. jūlijā dosies ceļā no Nidas uz Ainažiem. Atšķirībā no iepriekšējiem pieciem gadiem, šoreiz ekspedīcijā dosies salīdzinoši neliela grupa, jo šī gada darāmo darbu apjoms ir tik liels, ka talkā esam aicinājuši pašus izturīgākos kampaņas ekspedīcijas un aktivitāšu veterānus...

Lasīt tālāk

Projektu īsteno

Kampaņu Mana jūra īsteno Vides izglītības fonds.
Lapu iela 17, 2. stāvs, Rīga,
tel. +371 67225112, fonds@zemesdraugi.lv