Jaunumi

Atkritumu daudzums piekrastē turpina palielināties

Publicēts: 10.08.2021

Savu desmito ekspedīciju šogad noslēgusi kampaņa “Mana jūra”, un jūras piesārņojošo atkritumu monitoringu rezultāti nav iepriecinoši – vidēji uz 100 metriem piekrastē tiek atrastas 266 atkritumu vienības, sasniedzot jaunu Latvijas piekrastes tīrības antirekordu.


Lasīt tālāk

Mana jūra šogad izmanto arī lietotni Marine Litter Watch

Publicēts: 30.07.2021

Mana jūra šogad pavērusi iespēju, tā saucamajai “pilsoniskajai zinātnei”, izmantojot Eiropas Vides aģentūras izstrādāto mobilo lietotni Marine Litter Watch, kas radīta ar mērķi sasniegt vienotas  un līdzvērtīgas zināšanas par atkritumu  daudzumu Eiropas piekrastēs un jūrās. 

Lasīt tālāk

Mana jūra aicina uz izzinošām diskusijām un kopradi bākā

Publicēts: 10.07.2021

Kampaņa “Mana jūra” savas desmitgades pastāvēšanas vasarā aicina interesentus uz Ovišu bāku, kur 17. un 18. jūlijā norisināsies darbnīcas, koncerts, kā arī diskusija par jūras piesārņojošajiem atkritumiem un to ietekmi uz vidi.

Lasīt tālāk

Kampaņas Mana Jūra zaļā ekspedīcija dosies ceļā jau desmito gadu

Publicēts: 07.07.2021

Trešdien, 7. jūlijā, pulksten 12:00, Nidā, pie Lietuvas un Latvijas robežas jau desmito gadu ceļā dosies kampaņas “Mana jūra” zaļā ekspedīcija. Kā jau ierasts, ekspedīcija mēneša laikā mēros visu Latvijas piekrasti.

Lasīt tālāk

Laiks atmiņu stāstiem

Publicēts: 18.06.2021

 

Šovasar kampaņa Mana jūra notiks jau desmito reizi. Plānojam to atzīmēt ar svinībām Ovišos, uz kurām noteikti esi mīļi gaidīts (plašāka informācija sekos). Par godu šim notikumam, vēlamies apkopot ekspedīcijas dalībnieku atmiņu stāstus. 

Lasīt tālāk

Kampaņas Mana jūra ekspedīcija šovasar dosies ceļā jau 10. gadu!

Publicēts: 09.06.2021

 

Pēc nepilna mēneša, 6. jūlijā, jau desmito reizi ceļā dosies kampaņas Mana jūra zaļā ekspedīcija. Lai gan COVID-19 situācija ir ieviesusi savas korekcijas, arī šogad, atbilstoši noteiktajiem ierobežojumiem, ekspedīcija aicina sev līdzi ikvienu, kurš ir ieinteresēts izzināt un iepazīt Baltijas jūras un Latvijas piekrastes vides izaicinājumus, kā arī sniegt palīdzīgu roku to risināšanā. Kampaņa arī savā desmitgadē joprojām saglabā savus pamata mērķus un uzdevumus – apvienot Latvijas sabiedrību kopīgiem centieniem aizsargāt mūsu piekrasti un Baltijas jūru, kā arī aktualizēt tīras jūras un piekrastes nozīmi Latvijas un pasaules kontekstā.


Lasīt tālāk

2020

Kampaņas Mana Jūra 2020. gada rezultātu izziņošana

Publicēts: 17.08.2020

Vides izglītības fonds un kampaņa “Mana jūra” aicina uz preses konferenci šā gada 21. augustā, pulksten 14:00, Lapu ielā 17, 2. stāvā, kuras laikā tiks publiskoti apkopotie šīs vasaras jūras piesārņojošo atkritumu monitoringu dati un tiks diskutēts par aktuālajām tendencēm, problēmām un to risinājumiem saistībā ar atkritumu piesārņojumu jūrā un piekrastē.


Lasīt tālāk

Kampaņa Mana jūra notiks jau devīto gadu

Publicēts: 07.07.2020

Vasaras kampaņa, kuras laikā notiks ikgadējie jūras piesārņojošo atkritumu monitoringi, uzsāksies jau 15. jūlijā un norisināsies līdz 14. augustam. Arī šogad aicināti piedalīties cilvēki, kas nebaidās iepazīt Latvijas piejūras skarbumu un skaistumu, atklāt atkritumu problēmas piekrastē un pavadīt savu brīvo laiku, katru dienu mērojot vairāku kilometru gājienu.


Lasīt tālāk

2018

Kampaņai “Mana jūra” piešķirta Baltijas jūras fonda 2018.gada galvenā balva

Publicēts: 12.04.2018

Par ieguldījumu Baltijas jūras vides aizsardzībā un jūras piesārņojošo atkritumu problemātikas aktualizācijā, Vides izglītības fonda kampaņai Mana jūra ir piešķirta starptautiskā Baltijas jūras fonda (Baltic Sea Fund) ikgadējā balva un 20000 eiro. Šī ir pirmā reize kopš vairāk nekā 20 gadiem, kad balva tiek piešķirta Latvijas pārstāvim vai organizācijai.

Lasīt tālāk

2017

"Mana jūra" saņem "Energy Globe Foundation" apbalvojumu

Publicēts: 13.09.2017

Šogad “Energy Globe Foundation” balvai tika pieteikti vairāk nekā 2000 pretendenti no 178 valstīm, tos visus izvērtēja “Energy Globe Foundation” ekspertu komisija un izvēlējās nacionālo valstu uzvarētājus. Kā labākā Latvijas iniciatīva, kas piedāvā ilgtspējīgus risinājumus, pievērš sabiedrības uzmanību un rada augsni paradumu maiņai, tika atzīta kampaņa “Mana jūra”.

Lasīt tālāk

Projektu īsteno

Kampaņu Mana jūra īsteno Vides izglītības fonds.
Lapu iela 17, 2. stāvs, Rīga,
tel. +371 67225112, fonds@zemesdraugi.lv