Ekspedīcija "Mana jūra 2017"

Publicēts: 16.06.2017


Arī šogad kampaņas “Mana jūra” ekspedīcija 10. jūlijā dosies ceļā no Nidas uz Ainažiem. Atšķirībā no iepriekšējiem pieciem gadiem, šoreiz ekspedīcijā dosies salīdzinoši neliela grupa, jo šī gada darāmo darbu apjoms ir tik liels, ka talkā esam aicinājuši pašus izturīgākos kampaņas ekspedīcijas un aktivitāšu veterānus.

Šī gada kampaņas uzdevumi ir saistīti ar mūsu uzsākto izpētes aktivitāšu padziļināšanu un kopīga darba veidošanu ar vietējām pašvaldībām, meklējot jūras piesārņojošo atkritumu problemātikas risinājumus. Ekspedīcijas laikā uzsāksim upju ienešu monitoringa metodes testēšanu, kā arī tiksimies ar piekrastes pašvaldību vadībām, lai arī klātienē iepazīstinātu ar nu jau ilgtermiņā apkopotajiem datiem un iedvesmotu labākajiem risinājumiem jūras piesārņojošo atkritumu problēmas mazināšanā.

Piecu gadu laikā esam apkopojuši datus, esam tos arī analizējuši un izdarījuši secinājmus; tagad vēlamies sniegt savu ieguldījumu piekrastes un jūras tīrības vairošanā un ticam, ka šis mērķis mūs vieno. Protams, tāpat kā visus gadus, arī turpināsim uzrunāt sabiedrību - šoreiz ne ar nodarbībām un lekcijām, bet ar ceļojošo ekspozīciju. Un darbu saraksts ar to nebeidzas - jau esam uzsākuši gatavošanos nākamā gada īpašajiem notikumiem, kad Latvijai simtgadē vēlamies sadarbībā ar jums visiem uzdāvināt tīru piekrasti visā 500 kilometru garumā. Lai šī vēlme un iecere pāraugtu īstenībā, šis gads jāvelta kartēšanai un praktisku jautājumu risināšanai.

Šoreiz ekspedīcijas laikā nebūs ne koncertu, ne lekciju, toties būs vairākas "Atvērto durvju dienas", kuru laikā aicināsim uz tikšanos un sarunām pie ugunskura (vai vienkārši pie jūras) visus "Mana jūra" draugus! Turpini mums sekot, jo precīzāka informācija drīzumā būs mūsu sociālajos medijos.

Tomēr, lai arī jaukā ilgā satikšanās pie jūras šogad kampaņas ietvaros izpaliks, par laimi, pateicoties jaunai iniciatīvai un projektam no Lauku Ceļotājs / Baltic Country Holidays, katram arī šogad ir iespēja ļoti labā kompānijā doties garākā ekspedīcijā gar jūru un iesaistīties centienos panākt, lai turpmākajos gados jūras un piekrastes izbaudīšana ikvienam interesentam būtu daudz vienkāršāka visos praktiskajos sīkumos un arī īstenojama ar mazākām bažām par ietekmi uz apkārtējo vidi. Nešaubāmies, ka jūriešu pieredze lieti noderēs - http://www.celotajs.lv/lv/news/item/view/666.

Tīra jūra vieno!


Projektu īsteno

Kampaņu Mana jūra īsteno Vides izglītības fonds.
Lapu iela 17, 2. stāvs, Rīga,
tel. +371 67225112, fonds@zemesdraugi.lv