Vakarbuļļu pludmalē notiks kampaņas "Mana jūra 2016" izziņošanas pasākums

Publicēts: 13.05.2016

Jau pēc dažām dienām, 20. maijā, Eiropas Jūras dienā, Vakarbuļļu peldvietā tepat Rīgā, plkst.15.00 notiks kampaņas Mana jūra izziņošanas pasākums. Pasākuma laikā būs iespēja iepazīties ar jaunākajiem datiem par Latvijas piekrastes tīrību šajā pavasarī un sniegta informācija par šī gada kampaņas spilgtākā piedzīvojuma – Zaļās ekspedīcijas plāniem. Un tam visam bonusā – pasākuma dalībniekiem būs iespēja pašiem “izgaršot” ekspedīcijas aktivitāšu noskaņu.

Atklāšanas pasākumā aicināti piedalīties gan mediji, gan ikviens, kam radusies interese par Mana jūra 2016 aktivitātēm. Medijiem esam noorganizējuši transportu, tas izbrauks no Strēlnieku laukuma plkst. 14.10.

Vides izglītības fonda dibinātā kampaņa Mana jūra šogad norisināsies jau piekto gadu. Tās mērķi ir pievērst sabiedrības uzmanību jūras piesārņojošo atkritumu problemātikai un nodrošināt aktīvu sadarbību risinājumu meklēšanā, kā arī iesaistīt sabiedrību, pašvaldības un valsts institūcijas Latvijas piekrastes un Baltijas jūras vides unikalitātes un vērtības apzināšanā.

Kampaņas atpazīstamākā iniciatīva ir Zaļā ekspedīcija Mana jūra – tās ietvaros, ik dienas katram dalībniekam piedaloties daudzveidīgās aktivitātēs, katru vasaru tiek mērots vairāk kā 500 kilometrus garš ceļš gar Latvijas jūras piekrasti. Ekspedīcijai pievienoties tiek aicināts ikviens, kurš vēlas iepazīt un aktīvi rīkoties Baltijas jūras un Latvijas piekrastes aizsardzībā.
Šogad ekspedīcija sāksies 14. jūlijā Nidā un noslēgsies 14. augustā Ainažos.

Kampaņas un ekspedīcijas izziņošanas pasākumā iepazīstināsim jūs ar jaunākajiem – šīpavasara - datiem par piekrastes tīrību, jo šogad sezonas sākumu par lielu gandarījumu organizatoriem, Latvija sagaida ar daudz tīrāku piekrasti kā iepriekšējos.

Tāpat arī pastāstīsim un ielūkosimies šī gada ekspedīcijas Mana jūra plānos, arī tīri praktiski ļaujot viesiem iepazīt ekspedīcijas “garšu” - pašiem piedalīties pavisam īstā jūras piesārņojošo atkritumu monitoringā, līdzdarboties pusdienu maizīšu gatavošanā un nogaršošanā, kā arī sajust jūras smaržu, smiltis un vēju.

Kopā ar mums būs šīgada kampaņas komanda, kas detalizēti pastāstīs praktisko informāciju par pieteikšanos un līdzdarbību ekspedīcijā un kampaņas norisēs.

Pasākums norisināsies sadarbībā ar kampaņas atbalstītājiem – Latvijas Vides aizsardzības fondu, Rīgas pilsētas Pārdaugavas izpilddirekciju, kā arī Vides izglītības fonda Zilā Karoga programmu un starptautisko projektu Blastic.

Plašāka informācija par ekspedīciju pieejama interneta vietnē www.manajura.lv, kā arī ekspedīcijas sociālajā kontā Facebook.com https://www.facebook.com/tirajuravieno/.

Lai pieteikties transportam, lūdzu zvanīt Sanitai Rībenai pa mob. tālr. 29107362.


Projektu īsteno

Kampaņu Mana jūra īsteno Vides izglītības fonds.
Lapu iela 17, 2. stāvs, Rīga,
tel. +371 67225112, fonds@zemesdraugi.lv