Vides diena pie jūras jau ceturtdien

Publicēts: 02.06.2014

Ar uzsaukumu Iemaini pusdienu pauzi pilsētā pret pusdienu pauzi pie jūras Vides izglītības fonds un kampaņa Mana jūra 2014 aicina ikvienu, īpaši pilsētniekus un ģimenes, uz dabai draudzīgām aktivitātēm Vakarbuļļu pludmalē.

5. jūnijā, ANO Vides aizsardzības dienā, no plkst. 12:00 līdz plkst. 14:00, no Rīgas ērti sasniedzamajā Vakarbuļļu Zilā karoga pludmalē notiks lielākās Baltijas jūrai veltītās kampaņas/ekspedīcijas Mana jūra 2014 brīvdabas prezentācija. Dažādas aktivitātes rosinās izpratni par piekrastes piesārņojuma cēloņiem un veicinās reālu sabiedrības iesaistīšanos vides sakopšanā ikdienā.

Lieli un mazi varēs smērēt un baudīt gardas sviestmaizes, kā arī zaļi izvingrināties pirmajā Mazajā talkā, sakopjot un izzinot Rīgas piekrasti. Mazā talka – jaunā Mana jūra 2014 iniciatīva – ir radīta, lai rosinātu un iedvesmotu cilvēkus mazām, bet nozīmīgām uzvarām pār atkritumiem. Pacelt ir vieglāk nekā dusmoties par netīrību, ir pārliecināta Mana jūra radošā komanda. Ekspedīcijas Mana jūra ietvaros Mazās talkas notiks katru dienu, apvienojot jūras krasta sakopšanu ar jūras piesārņojošo atkritumu monitoringu, ko saskaņā ar ANO Vides programmas metodoloģiju Vides izglītības fonds veic jau trešo gadu pēc kārtas.

Bez tam Vides dienā pie jūras varēs arī uzzināt, kā fiziski un praktiski sagatavoties jūras pārgājienam. Sadarbībā ar labdarības veikaliem Otrā elpa ikviens varēs piedalīties Mana jūra krekliņu apdrukāšanas darbnīcā. Tiks publiskots arī Mana jūra 2014 maršruta un pasākumu grafiks, kā arī sāksies pieteikšanās ekspedīcijai.

No Rīgas uz Vakarbuļļiem var nokļūt, braucot ar 36. maršruta autobusu.

Ekspedīcija Mana jūra 2014 / 1. jūlijs - 1. augusts / Nida – Ainaži

Atgādinām, ka mediju pārstāvji līdz 3. jūnija pl. 12:00 var rezervēt vietu busiņā, rakstot e-pastu uz ance.krievina@zemesdraugi.lv vai zvanot uz t. 26665820.

11:30 Rīga (Strēlnieku laukums) – 12:00 Vakarbuļļi – 13:30 Rīga


Projektu īsteno

Kampaņu Mana jūra īsteno Vides izglītības fonds.
Lapu iela 17, 2. stāvs, Rīga,
tel. +371 67225112, fonds@zemesdraugi.lv