Mazā talka

Īstenībā jau viss ir ļoti vienkārši. Neatstāt atkritumus tiem nepiemērotā vietā ir vienkārši. Pacelt, ja tādi tomēr tur ir uzradušies, katrā ziņā ir vienkāršāk kā meklēt vainīgos vai žēloties. Ikviens, katru dienu var padarīt Latviju tīru un sakoptu, piedaloties savā mazajā talkā. Sniedzot roku dabai. Paceļot lieko un iemetot miskastē.

Mūsu ieguldītais darbs jūras piesārņojošo atkritumu izpētēs ļauj secināt, ka atkritumu gūzma nenāk no kādiem ikdienā neietekmējiem avotiem, bet tieši pašu atpūtnieku aizmirstā un ikdienas nevīžības – lielas un mazas. Vai tas būtu smiltīs norakts izsmēķis, kāpā atstāts plastmasas maisiņš un pudele, vai kanalizācijā iemests ausu kosiņš, kas no jūsu vannasistabas pēc tam nonāk jūrā.

Protams, kā ik gadus arī šogad "Mana jūra" ekspedīcija brīdi no katras dienas veltīs krasta sakopšanai pie izvērtējuma vietām un citur, gādājot par to, lai pēc mums piekraste paliek tīrāka, kaut vai mazā posmā.

Bet, ja arī nenāc ar mums, bet nāc pie jūras jebkurā mirklī vasarā, mēs izaicinam Tevi uz pavisam vienkāršu "Mazo talku" – paņem maisiņu, cimdu un velti kaut divas minūtes krasta vai kāpu sakopšanai. Un tad iedvesmo citus – parādi rezultātu sev ērtākajā sociālajā tīklā, lietojot mirkļbirkas #manajura un #‎2minutebeachclean un atzīmējot vietu, kurai palīdzēji kļūt tīrākai.

Netīrība un vienaldzīga ir lipīga. Sakoptība un aktīva rīcība arī!
Viens, divi, trīs – viss ir tīrs!

Saistītie jaunumi

Balsojumā noskaidrota Latvijas iemīļotākā peldvieta

02.09.2015

Kampaņā "Mana jūra" jau trešo gadu tiks pasniegta "Piekrastes balva" - atzinības zīme, ar ko lepoties visas nākamās sezonas garumā, kuru šogad, ar pārliecinošu pārsvaru iedzīvotāju balsojumā (42.6%), izpelnījusies Limbažu Lielezera pludmale...

Lasīt tālāk

Kā iekļūt netīrāko pludmaļu topā? Padomi un ticējumi

30.06.2015

Kampaņas “Mana jūra” ekspedīcija beigusies un, tā kā visi atkritumu monitoringa rezultāti jau ir sarēķināti, mums ir zināms, kuras ir Latvijas tīrākās un netīrākās pludmales. Agrāk man pašai šķita, ka atkritumu daudzums tieši korelē ar pludmales apmeklētāju daudzumu. Tātad visnetīrākajām vajadzētu būt populārākajām pludmalēm, bet tām, kas ir tālu no ļaužu masām, vajadzētu spīdēt un laistīties no tīrības. Izrādās, tik vienkārši gluži nav...

Lasīt tālāk

Noskaidrotas Latvijas tīrākās un piesārņotākās pludmales

30.06.2015

Noslēgusies Vides izglītības fonda īstenotās kampaņas “Mana jūra” ekspedīcija, kuras laikā tika veikti jūras piesārņojošo atkritumu monitoringi 38 vietās piekrastē. Ekspedīcija sākta 26.maijā Nidā pie Lietuvas un Latvijas robežas un ilgusi līdz pat 28.jūnijam, kad tās dalībnieki šķērsoja finiša līniju Ainažos pie Latvijas un Igaunijas robežas...

Lasīt tālāk

Piekrastes piesārņojuma infografikas (2012-2014)

14.06.2015
Lasīt tālāk

Mana jūra. A priekš kam tā kāpa vajadzīga?

12.06.2015

Kad "Mana jūra" ekspedīcija virzās uz priekšu, viņi laiku pa laikam apstājas, lai paklausītos, kā kāds vietējais speciālists stāsta par attiecīgās vietas problēmām un priekiem. Tā, piemēram, Pāvilostā Marita Horna mums stāstīja par to, kā izdevies saglābt Pelēko kāpu no norakšanas un apbūvēšanas...

Lasīt tālāk

Mana jūra. Svētā nevainība - benčiki

08.06.2015

Ekspedīcija “Mana jūra” ir tāds pasākums, kur cilvēki iet gar jūru (daži no viņiem tik ilgi, līdz kājas saiet putrā) un katru dienu veic atkritumu monitoringu. Vienkārši sakot, tā ir rakāšanās pa mēsliem. Tomēr tik vienkārši teikt nedrīkst. Monitorings nozīmē, ka tiek savākti, saskaitīti un sagrupēti visi iespējamie atkritumi. Priekš kam?

Lasīt tālāk

Paziņo iemīļotāko pludmali 2014 un piekrastes piesārņojuma rezultātus

04.09.2014

Vakar, 3. septembrī, Vides izglītības fondā tika publiskoti vērienīgākās piekrastes kampaņas/ekspedīcijas Mana jūra 2014 laikā fiksētie jūras piesārņojošo atkritumu rezultāti, kā arī sumināta iemīļotākā pludmle 2014, kurā plīvos Piekrastes balvas karogs.

Lasīt tālāk

Mana jūra 2014 publiskos piekrastes netīrākās un tīrākās vietas

01.09.2014

Pirms diviem mēnešiem mēs pakojām mantas, lai dotos Baltijā vērienīgākajā piekrastes izzināšanas, iepazīšanas un iemīlēšanas ekspedīcijā jau trešo gadu pēc kārtas, kas sākās 2014. gada 2. jūlijā Nidā. Pirms mēneša, 1. augustā, gluži kā filmu zvaigznes mēs finišējām uz Ainažu pludmales sarkanā paklāja. Gandarīti, laimīgi un ļoti pārsteigti. Jo jūras piekraste šogad šķita pārāk netīra.

Lasīt tālāk

Projektu īsteno

Kampaņu Mana jūra īsteno Vides izglītības fonds.
Lapu iela 17, 2. stāvs, Rīga,
tel. +371 67225112, fonds@zemesdraugi.lv