Relīzes

Vides izglītības fonds saņems «Energy Globe Foundation» balvu par kampaņu «Mana jūra»

Publicēts: 11.09.2017

Vides izglītības fonda (VIF) pārstāvim Jānim Ulmem 13.septembrī plkst.15 tiks pasniegta «Energy Globe Foundation» balva par kampaņu «Mana jūra», informēja VIF pārstāve Sanita Rībena. Balvas pasniegšana norisināsies viesnīcā «Alberts».

Lasīt tālāk

“Mana jūra” paziņo šīs sezonas tīrāko un netīrāko pludmaļu TOP 5

Publicēts: 11.09.2017

Noslēdzot šī gada pludmales sezonu, kampaņa “Mana jūra” publisko tīrāko un netīrāko Latvijas pludmaļu TOP 5 – gan šī gada, gan pēdējo sešu gadu griezumā. Jau ziņots, ka kampaņa “Mana jūra” jau sešus gadus iestājas par tīru Latvijas piekrasti, vēršot sabiedrības uzmanību uz jūras piesārņojošo atkritumu ekoloģiskajām un ekonomiskajām ietekmēm.

Lasīt tālāk

Ceļu uzsāk kampaņas “Mana jūra” zaļā ekspedīcija

Publicēts: 11.07.2017

Šodien no Nidas jau sesto gadu ceļā dodas kampaņas “Mana jūra” zaļā ekspedīcija. Kā jau ierasts, ekspedīcijas dalībnieki mēros 500 km garo ceļu gar Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrasti. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šoreiz ekspedīcijas mērķis ir vērsts uz padziļinātu jūru piesārņojošo atkritumu problēmas izpēti, tādēļ ceļā dosies mazāka ekspedīcijas grupa kā parasti - iepriekšējo gadu kampaņas izturīgākie un entuziastiskākie atbalstītāji un brīvprātīgie. Kampaņu “Mana jūra” kopš 2012. gada īsteno Vides izglītības fonds.

Lasīt tālāk

Šodien, 5. jūnijā, Pasaules vides dienā, Vides izglītības fonda kampaņa “Mana jūra” saņem prestižo “Energy Globe” nacionālo balvu.

Publicēts: 05.06.2017

Kā vēsta balvas pasniedzēji, šogad balvai tika pieteikti vairāk nekā 2000 pretendenti no 178 valstīm, tos visus izvērtēja “Energy Globe” ekspertu komisija un izvēlējās nacionālo valstu uzvarētājus. Kā labākā Latvijas iniciatīva, kas piedāvā ilgtspējīgus risinājumus, pievērš sabiedrības uzmanību un rada augsni paradumu maiņai, ir atzīta kampaņa “Mana jūra”...

Lasīt tālāk

2016

“Mana jūra”: pēdējo piecu gadu laikā pludmaļu tīrība būtiski nav uzlabojusies

Publicēts: 25.08.2016

Kampaņas  “Mana jūra” organizatori ir apkopojuši ekspedīcijas laikā iegūtos jaunākos datus par pludmaļu tīrību 2016. gadā, kā arī par laika periodu no 2012. līdz 2016. gadam. Šogad netīrākā ir Daugavgrīvas pludmale, tīrākā – Abragciema pludmale. Vidēji Latvijas piekrastē atrodamas 203 atkritumu vienības katros 100 pludmales metros, kas ir otrs augstākais rādītājs kopš pirms pieciem gadiem tika uzsākti jūras piesārņojošo atkritumu izvērtējumi visā Latvijas jūras piekrastē.

Lasīt tālāk

Kampaņa "Mana jūra" ziņo: pludmaļu tīrība Rīgas jūras līcī ir kritiska

Publicēts: 09.08.2016

Kampaņa "Mana jūra" ir apkopojusi atkritumu monitoringa datus par pludmaļu tīrību Rīgas līča Kurzemes piekrastē, kā arī Jūrmalas un Rīgas pilsētu piekrastēs. Kampaņas eksperti uzskata, ka pludmaļu tīrība Rīgas jūras līcī ir kritiska.

Lasīt tālāk

Kampaņa "Mana jūra" ziņo par rezultātiem Ventspils piekrastē, rīt uzsāk Rīgas jūras līča Kurzemes piekrastes izpēti

Publicēts: 28.07.2016

Kampaņa "Mana jūra" ir apkopojusi jūras piesārņojošo atkritumu monitoringa datus par pludmaļu tīrību Ventspils apkaimes piekrastē no Jūrkalnes līdz Kolkai. Tīrākās pludmales šajā posmā atrodamas Miķeļtornī un Staldzenē, savukārt netīrākā pludmale – Jūrkalnē. Šajā posmā dalībniekiem bija iespēja aplūkot arī īpaši retu augu, kas aizsargājams visas Eiropas mērogā – Lēzela Vīrceli (Linaria Loeselii). Rīt, 29. jūlijā ekspedīcija uzsāks Kurzemes piekrastes posma izpēti.

Lasīt tālāk

Kampaņa "Mana jūra" ziņo par rezultātiem Liepājas piekrastē, svin 5 gadu jubileju Ovīšu bākā, nākošais – Ventspils novads

Publicēts: 21.07.2016

Kampaņa Mana jūra ir apkopojusi atkritumu monitoringa datus par pludmaļu tīrību Liepājas piekrastē. Liepājas posmā vistīrākā ir piekraste Ziemupē, savukārt visnetīrākā – Latvijas un Lietuvas robeža jeb Nidas piekraste. Plastmasas atkritumu īpatsvars pārsniedz pat 60 procentus no kopējo atkritumu skaita. Šorīt 9.00 no rīta ekspedīcijas dalībnieki no Jūrkalnes pludmales dodas 25 km garā gājienā līdz Užavai, uzsākot Ventspils novada posmu. 23. jūlijā Ovīšu bākā tiks svinēta arī kampaņas Mana jūra 5 gadu jubileja.

Lasīt tālāk

Uzaicinājums uz kampaņas "Mana jūra" preses konferenci

Publicēts: 08.07.2016

13. jūlijā plkst. 11.00 VARAM, Peldu ielā 25 101. telpā notiks kampaņas "Mana jūra" preses konference. Uzreiz pēc tās pirmā kampaņas zaļās ekspedīcijas komanda jau dosies uz Latvijas – Lietuvas robežu, no kurienes 14. jūlijā sāksies ekspedīcija.

Lasīt tālāk

Aicina pieteikties ekspedīcijai "Mana jūra"

Publicēts: 01.06.2016

Vides izglītības fonds izsludina pieteikšanos šī gada zaļajai ekspedīcijai "Mana jūra". Ekspedīcija notiks no 14. jūlija līdz 14. augustam, tajā piedalīties aicināts ikviens, kam rūp jūra un piekraste. Ekspedīcija ir kampaņas "Mana jūra" atpazīstamākā iniciatīva.

Lasīt tālāk

Projektu īsteno

Kampaņu Mana jūra īsteno Vides izglītības fonds.
Lapu iela 17, 2. stāvs, Rīga,
tel. +371 67225112, fonds@zemesdraugi.lv