Mana jūra 2014 aktivitātes ģimenei Rīgā šodien

Publicēts: 26.07.2014

Šodien, 26. jūlijā, vērienīgākā piekrastes vides kampaņa/ekspedīcija Mana jūra 2014 aicina uz pozitīvām, izzinošām un sportiskām aktivitātēm par jūru un ūdeni. Bezmaksas Mana jūra pasākums lieliem un maziem rīdziniekiem notiks Ķīpsalas pludmalē pie Vanšu tilta. Sākums pl. 16:00.

Volejbola sadraudzības spēļu turnīrā Tīra jūra vieno cīnīsies komandas no Zemkopības ministrijas, Lauku atbalsta dienesta, Vides izglītības fonda un Pasaules Dabas Fonda. Turnīra mērķis – popularizēt no atkritumiem tīras piekrastes būtisko nozīmi aktīvās atpūtas un brīvā laika pavadīšanas ziņā.

Ikviens varēs piedalīties ūdens valstības nodarbībā, kā arī draudzēties ar dabas draugu Ezīti Jostiņu, kurš iemācīs dabai draudzīgas spēles un sniegs informāciju par pareizu atkritumu šķirošanu. Mana jūra 2014 darbnīcā ar vides ekspedīcijas simboliku varēs apdrukāt gan krekliņus no labdarības veikala Otrā elpa, gan jaunākās un praktiski vilinošās aktivitātes Mazā talka cimdiņus. Tos varēs likt lietā, reāli savācot ikdienas gaitās ceļā patrāpījušos atkritumus.

Piedzīvot piekrastes unikālās dabas daudzveidības iedvesmoto stāstu aicinām sportiskā azarta piekritējus, dabas draugus, jūras mīļus un ģimenes ar dažāda vecuma bērniem. Pasākumu vadīs asprātīgi sportiskais žurnālists Andris Rupais. Mana jūra pārsteidz radošās darbnīcas notiek kopā ar Mana jūra draugiem – biedrību Zaļā josta, Hidroekoloģijas institūtu un Pasaules Dabas Fondu.

Piedalīties pasākuma aktivitātēs varēs no pl. 16:00 līdz pl. 20:00. Savukārt pievienoties ekspedīcijai Mana jūra 2014 var jau rīt Vakarbuļļos pl. 11:00, kad kampaņas dalībnieki uzsāks pēdējo – Vidzemes jūrmalas posmu.

Ekspedīcija Mana jūra sākās 2. jūlijā uz Lietuvas/Latvijas robežas. Katrā posmā dalībnieki veic jūras piesārņojošo atkritumu situācijas izvērtējumu, Mazo talku, kā arī padziļinātu piekrastes apsaimniekošanas situācijas izpēti. Sekot līdzi piekrastes piesārņojuma datiem var Vides izglītības fonda Twitter kontā https://twitter.com/videsfonds. Ekspedīcija finišēs 1. augustā Ainažos, kur notiks noslēguma zaļumballe. Nāc kopā ar mums!

Pieteikties ekspedīcijai var www.manajura.lv vai zvanot ekspedīcijas vadītājam Uldim Moram (t. 26440598).

Mana jūra 2014 virtuālajos viļņos www.manajura.lv; https://www.facebook.com/tirajuravienohttps://twitter.com/Videsfonds; www.videsfonds.lv

Informāciju sagatavoja Ance Krieviņa, Mana jūra 2014 komunikācija, ance.krievina@zemesdraugi.lv, t. 26665820


Projektu īsteno

Kampaņu Mana jūra īsteno Vides izglītības fonds.
Lapu iela 17, 2. stāvs, Rīga,
tel. +371 67225112, fonds@zemesdraugi.lv