Pievienojies kampaņas “Mana jūra” ekspedīcijai!

Publicēts: 23.05.2015

Vides izglītības fonds aicina iepazīt Baltijas jūras piekrasti un pievienoties kampaņas “Mana jūra” ekspedīcijai no Nidas līdz Ainažiem laikā no 26.maijā līdz 28.jūnijam.

Baltijas jūra ir kļuvusi par vienu no piesārņotākajām jūrām pasaulē, un mūsu mērķis ir izprast, kā rodas jūras problēmas un ko darīt, lai tās novērstu. Tā kā ir normāli rūpēties par lietām, ko pazīstam, sāksim ar mūsu krasta līnijas iepazīšanu. Tāpēc arī noiesim visu Latvijas jūras piekrasti, lai pamazām saprastu, kādas vērtības mums sniedz jūra un kāpēc mums būtu jāuztraucas par tās stāvokli.

Ekspedīcija nebūs tikai pārgājiens no vienas vietas uz otru. Tās laikā veiksim arī atkritumu monitoringu pludmalēs – skaitīsim, cik un kādi atkritumi atrodami mūsu piekrastē. Pludmale pēc mums paliks tīrāka nekā bijusi pirms tam, jo mazo talku laikā piekrastes arī sakopsim. Tāpat mācīsimies kopā ar speciālistiem, kas neformālā gaisotnē pastāstīs par visdažādākajām jūras problēmām: bezskābekļa zonām, eitrofikāciju, pārzvejošanu, piesārņojumu utt.

Ekspedīcijai var pievienoties ikviens neatkarīgi no izglītības, dzimuma vai rases. Izvēlies sev piemērotāko posmu (drīkst pievienoties gan uz 1, gan uz 30 dienām) un reģistrējies www.manajura.lv mājaslapā. Pēc tam atliek vien nebaidīties no mainīgajiem laikapstākļiem, somā iemest lietus jaku, pretapdeguma krēmu un guļammaisu.

Vasaras jaudīgākais piedzīvojums var sākties! Tiekamies pie jūras!


Projektu īsteno

Kampaņu Mana jūra īsteno Vides izglītības fonds.
Lapu iela 17, 2. stāvs, Rīga,
tel. +371 67225112, fonds@zemesdraugi.lv