Šodien tika atklāta kampaņa Mana jūra 2016, tiek aicināti pietekties dalībnieki

Publicēts: 20.05.2016

Šodien – Eiropas Jūras dienā - Vakarbuļļu peldvietā notika kampaņas Mana jūra izziņošanas pasākums. Pasākuma laikā bija iespēja iepazīties ar jaunākajiem datiem par Latvijas piekrastes tīrību šajā pavasarī un sniegta informācija par šī gada kampaņas spilgtākā piedzīvojuma – zaļās ekspedīcijas plāniem.
 
Vides izglītības fonda dibinātās kampaņas Mana jūra mērķi ir pievērst sabiedrības uzmanību jūras piesārņojošo atkritumu problemātikai un nodrošināt aktīvu sadarbību risinājumu meklēšanā, kā arī iesaistīt sabiedrību, pašvaldības un valsts institūcijas Latvijas piekrastes un Baltijas jūras vides unikalitātes un vērtības apzināšanā.
 
Kampaņas atpazīstamākā iniciatīva ir zaļā ekspedīcija Mana jūra – tās ietvaros, ik dienas katram dalībniekam piedaloties daudzveidīgās aktivitātēs, katru vasaru tiek mērots vairāk kā 500 kilometrus garš ceļš gar Latvijas jūras piekrasti.
 
“Šogad ekspedīcija norit jau piekto gadu,” atklājot pasākumu stāstīja kampaņas “Mana jūra” vadītāja Zane Ruģēna, “Aicinām tai pievienoties ikvienu, kurš vēlas iepazīt Baltijas jūras piekrasti un palīdzēt tai būt skaistai un nepiesārņotai. Pieteikties ekspedīcijai var vienkārši – interneta vietnē www.manajura.lv.”
 
Kampaņas Mana jūra atklāšanas pasākuma laikā dalībnieki tika iepazīstināti ar jaunākajiem datiem par piekrastes tīrību. Kā atzina Vides izglītības fonda vadītājs Jānis Ulme, “Šajā pavasarī Latvijas piekraste ir bijusi daudz tīrāka kā iepriekšējos gados. Vidējais atkritumu vienību skaits uz 100 pludmales metriem ir 99,25, kas ir ievērojami mazāk kā pērn. Ja salīdzinām šos datus ar pagājušo gadu, redzam, ka 2015. gadā pludmalēs vidēji uz 100 metriem bija pat 200 atkritumu vienības. Īpaši jāuzteic pludmales, kas ieguvušas Zilā akroga sertifikātu – tajās šajā pavasarī atkritumu vienības uz 100 metriem ir vidēji 79,5.”
 
Kampaņas Mana jūra organizatori uzsver, šajā gadā ekspedīcijas ietvaros veiktais atkritumu monitorings būs izaicinājums, jo ekspedīcija notiks tūrisma sezonas aktīvākajā posmā – tā sāksies 14. jūlijā Nidā un noslēgsies 14. augustā Ainažos.
 
“Mēs, protams, ceram, ka pludmale arī aktīvās tūrisma sezonas laikā būs tīrāka tā pērn, jo pašvaldības iegulda aizvien lielāku darbu, lai tās sakoptu,” saka Jānis Ulme, “Taču kāda būs reālā situācija, to mēs neviens nezinām. Ekspedīcijas dalībnieki mēdz jokot, ka tīras pludmales atņems ekspedīcijai jēgu, jo vairs nebūs atkritumu, ko monitorēt. Tomēr mēs paši būtu priecīgi, jo tas ļautu vairāk pievērsties citiem piekrastes apsaimniekošanā un dabas aizsardzībā sasāpējušiem un aktuāliem jautājumiem, kuru diemžēl mums netrūkst.”
 
Pasākums norisinājās sadarbībā ar kampaņas atbalstītājiem – Latvijas Vides aizsardzības fondu, Rīgas pilsētas Pārdaugavas izpilddirekciju, kā arī Vides izglītības fonda Zilā Karoga programmu un starptautisko projektu Blastic.
 
Plašāka informācija par ekspedīciju pieejama interneta vietnē www.manajura.lv, kā arī ekspedīcijas sociālajā kontā facebook.com/tirajuravieno.

Sanita Rībena,
Kampaņas “Mana jūra” komunikācijas speciāliste
29107362
sanita.ribena@zemesdraugi.lv


Projektu īsteno

Kampaņu Mana jūra īsteno Vides izglītības fonds.
Lapu iela 17, 2. stāvs, Rīga,
tel. +371 67225112, fonds@zemesdraugi.lv