Vides izglītības fonds uzsāk kampaņas “Mana jūra” ekspedīciju

Publicēts: 25.05.2015

Rīt, 26.maijā, Vides izglītības fonds uzsāks kampaņas “Mana jūra” pārgājienu no Nidas līdz Ainažiem. Ekspedīcija ilgs līdz pat 28.jūnijam, un tās laikā plānots ne tikai brangi pastaigāties, bet arī mācīties. Pirmkārt, turot vaļā acis un ausis, iepazīsim piekrasti, kas palīdzēs saprast, kāda īsti ir jūras vērtība un kāpēc un no kā tā būtu jāsargā. Otrkārt, neformālās lekcijās brīvā dabā jūras pazinēji pastāstīs par dažādām jūras problēmām. Piemēram, ekspedīcijas pirmajā nedēļā runāsim par bezskābekļa vidi jūrā, par dabas aizsardzības aktualitātēm, par vides inspektoru ikdienu un tamlīdzīgi.

Ekspedīcijas laikā 40 dažādās vietās tiks veikts atkritumu monitorings – tā rezultātā tiks noskaidrots, kuras atkritumu grupas piekrastē sagādā lielākās problēmas. Protams, saskaitītie atkritumi arī tiks savākti. Jo tā vienkārši ir jādara.

Arī tiem, kas negrib pavadīt brīvdienas, vācot atkritumus vai klausoties lekcijas, “Mana jūra” var kaut ko piedāvāt. Piemēram, 30.maijā Liepājā sevišķi gaidīti būs vecāki ar bērniem - kafejnīcā “Kursas putni” tiks rādītas Māra Putniņa jaunākās animācijas filmas, bet par muzikālo noformējumu rūpēsies ansamblis “Manta”. 5.jūnijā Ventspilī gaidāms postfolka grupas “Zāle” koncerts. Un bieži negadās apmeklēt koncertus bākās, bet 6.jūnijā Ovīšos tāda iespēja būs – Ovišu bākā solokoncertu sniegs jaunais un daudzsološais ģitārists Miks Akots, kurš šogad uzvarējis televīzijas šovā “Radīti mūzikai”. Visi pasākumi pieejami bez maksas.

Ekspedīcijā “Mana jūra” aicināts piedalīties ikviens, kas jūt kaut mazāko interesi par vides problēmām. Tāpat tā būs vienkārši lieliska iespēja iziet no komforta zonas un pārbaudīt savu spēku robežas. Tiekamies pie jūras!


Projektu īsteno

Kampaņu Mana jūra īsteno Vides izglītības fonds.
Lapu iela 17, 2. stāvs, Rīga,
tel. +371 67225112, fonds@zemesdraugi.lv