Zaļā ekspedīcija

PIESAKIES DALĪBAI EKSPEDĪCIJĀ "MANA JŪRA 2021", aizpildot reģistācijas anketu ŠEIT.


Šis nav tikai pārgājiens, tā ir rīcība. Praktiska iespēja ikvienam, kam rūp jūra un piekraste, piedalīties tās aizsardzībā.

Aicinām arī Tevi līdzdarboties Latvijas piekrastes dabas vērtību apzināšanā un saglabāšanā, kļūstot kaut uz vienu dienu par līdzgājēju!
 
Mūsu 500 kilometru garajā ceļā katru dienu kājām tiks mēroti 10–25 km gari posmi.
 
Kopā ik dienas veiksim jūras piesārņojošo atkritumu monitoringus.Tie ļauj saprast patieso mūsu piekrastes situāciju un rada pamatu praktiskai rīcībai risinājumu meklēšanai ilgtspējīgai piekrastes apsaimniekošanai.
 
Gandrīz katru dienu mums būs iespēja uzzināt ko jaunu par mūsu piekrasti un jūru, tiekoties nodarbībās un kopīgās aktivitātēs ar dabas ekspertiem, zinātniekiem un aktīvistiem.  
 
Vakaros vārīsim zupu un rītos smērēsim maizītes. Un kopīgiem spēkiem nodrošināsim, lai pēc mums piekrastē paliek tikai pēdu nospiedumi – domājot par piekrastes un jūras saudzēšanu visos ekspedīcijas aspektos – sākot no atkritumu neradīšanas un šķirošanas līdz pat ēdienkartes izvēlēm. 

Saistītie jaunumi

Ekspedīcija "Mana jūra 2016" – Ventspils novadā

20.07.2016

Sīkāk par aktivitātēm http://www.manajura.lv/lv/kalendars/

Lasīt tālāk

Ekspedīcija "Mana jūra 2016" – Rucavas, Liepājas, Nīcas novados

11.07.2016

Sīkāk par aktivitātēm http://www.manajura.lv/lv/kalendars/

Lasīt tālāk

Līdzmaksājums par dalību ekspedīcijā

29.06.2016

Šī summa veido līdzfinansējumu, lai nodrošinātu transporta izmaksas jūsu mantu transportēšanai ekspedīcijas maršrutā, teltsvietu kempingā, veģetāru ēdināšanu (brokastis, pusdienu maizītes, vakariņas). Zinot lauksaimniecības ietekmi uz Baltijas jūru, mūsu pusdienu galdā pēc iespējas izvēlamies sertificētu, bioloģisku pārtiku, kuru varēsi baudīt arī Tu!

Lasīt tālāk

Dažas lietas, kas jāizlasa, pirms piesakies ekspedīcijai "Mana jūra"

20.06.2016
Lasīt tālāk

Aicina pieteikties ekspedīcijai "Mana jūra 2016"

01.06.2016

Vides izglītības fonds izsludina pieteikšanos šī gada zaļajai ekspedīcijai "Mana jūra". Ekspedīcija notiks no 14. jūlija līdz 14. augustam, tajā piedalīties aicināts ikviens, kam rūp jūra un piekraste. Ekspedīcija ir kampaņas "Mana jūra" atpazīstamākā iniciatīva.

Lasīt tālāk

Izlaidums

01.07.2015

Ļoti labi, ka Jāņos mums bija brīvdienas. Īstais laiks, lai sevi psiholoģiski sagatavotu tam, ka foršākais iespējamais piedzīvojums tūliņ būs cauri. 

25.jūnijā sapulcējāmies Vārzās...

Lasīt tālāk

Pēdējā cēliena priekšvakars

24.06.2015

Eksistenciālas skumjas kopā ar milzīgu atgriešanās prieku – šīs ir sajūtas, kas būtu jāizjūt ikvienam ekspedīcijas dalībniekam noslēdzošā gājiena cēliena priekšvakarā.

Lasīt tālāk

Trešā nedēļa – nofenderētās bļodas un inovatīvie atkritumu apsaimniekošanas paņēmieni

18.06.2015

Šonedēļ raksta autorei nācās braukt uz Rīgu, bet īsi pirms došanās atpakaļ uz jūru viņa runāja pa telefonu, sajauca un nejauši sarunbiedram pateica: “Labi, es tagad uz mājām braucu.” Agri vai vēlu šis līmenis bija jāsasniedz.

Lasīt tālāk

Otrā nedēļa - tās vēl nav beigas!

08.06.2015

Ko? Es taču tik tikko rakstīju par to, kā mums gājis pirmajā nedēļā, bet nu jau jāraksta atkal, jo vēl viena nedēļā ir riņķī. Tad jau tūliņ arī tie Ainaži būs klāt. Vai arī jāpagarina Latvijas jūras robeža un jāiet tālāk.

Lasīt tālāk

Mūsu pirmā nedēļa pie jūras

01.06.2015

Mēnesi iet gar jūru – izklausās nenormāli daudz. Bet, ņemot vērā, ka pirmā nedēļa ir pagājusi geparda ātrumā, tad gan jau arī Ainaži būs klāt apmēram tūliņ. Te nonākam pie paradoksa – pirmās sešas dienas aizskrējušas normālam cilvēkam neaptveramā tempā, bet arī piedzīvots normālam cilvēkam neaptverami daudz.

Lasīt tālāk

Projektu īsteno

Kampaņu Mana jūra īsteno Vides izglītības fonds.
Lapu iela 17, 2. stāvs, Rīga,
tel. +371 67225112, fonds@zemesdraugi.lv